pondělí 24. března 2008

Kouření - stát je dealerem drog


keywords: smoke, kouření, cigareta, cigarety, drogy, rakovina

„Jsem celoživotní nekuřák a bojuji pouze proti metodě, jak má člověk zacházet se svobodnými občany. Nevěřím, že je nepřímé (či pasivní) kouření takovou hrozbou pro člověka, aby bylo třeba vytvářet další zákazy, příkazy a regulace, neboli takto omezovat lidskou svobodu,“ napsal LN prezident.

„Nedovedu si představit, že je možné považovat efekt deset metrů vzdáleného kuřáka na mé zdraví za větší než to, že ve stejné restauraci vypiju za stejnou dobu dvě lahve vína nebo větší počet pohárů mojita nebo že si dám dvojitou porci vepřového kolena. Nebo že je větší hrozbou cizí vzdálené kouření než to, že jsem se už týden nešel proběhnout nebo si zacvičit,“ dodal. Prezident: Zdraví je soukromým statkem Podle Klause totiž „individualistická filozofie vychází z toho, že je zdraví jednotlivce soukromým statkem, že není podřízenou součástí jakéhosi kolektivního zdraví, o které má pečovat někdo jiný než on sám“.

Obdobný názor má například i poslanec ODS Lubomír Suk. „Dokonce musím říct, že jsem bývalý kuřák. Budu ale určitě hlasovat proti zákazu kouření v restauracích, protože se domnívám, že pravicový poslanec by měl být v zásadě proti jakékoli regulaci. Zákazem se ale přece nic nevyřeší,“ míní.

zdroj: http://www.lidovky.cz/klaus-na-strane-kuraku

Žádné komentáře:
© Příliš starý na rock and roll * web http://instantni.blogspot.com
Použití jakýchkoli zde zveřejněných materiálů (textů, fotografií i jiného obsahu) pouze po dohodě s autorem.