pondělí 17. října 2011

Prachy jsou krásná věc, ale prezidentskou milost si za ně nekoupíš?

Neviditelný pes

Nejprve útok na Klause (psychiatr si po dvou letech vzpomene, co mu povídala chovankyně ústavu), teď i na Klausovou. Je to opravdu náhoda?

http://twitter.com/#!/neviditelnypes/status/125968463406702594

Pro @neviditelnypes: není pravda, že si psychiatr po dvou letech vzpomněl, co mu povídala chovankyně ústavu. Pravda je, že její informace o koupené milosti prezidenta Václava Klause je součástí přijímací zprávy z hotalizace policistky Radky Kadlecové: 

"Odsouzená za přijímání úplatků, které jí byly nabízeny v jejím zaměstnání cizinecké policie, sua sponte uvádí, že je pro ni již zakoupena milost u prezidenta republiky, na cílený dotaz potvrzuje, že úplatky přijali taky poradci prezidenta."

 Lékař Konečný se v roce 2009, ještě než Kadlecová milost dostala, po poradě s právníky nemocnice rozhodl, že na policii nepůjde, a to kvůli zachování lékařského tajemství. "Pak se ale změnil trestní řád a já jsem časem zjistil, že na korupci už se ohlašovací povinnost vztahuje. Proto jsem teď případ nahlásil policii," cituje týdeník Respekt Konečného.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/policie-vysetruje-zda-rozhodnuti-o-klausove-milosti-predchazel-uplatek-14b-/domaci.aspx?c=A111017_103518_domaci_kop

 


Další pravdou je, že se Radka Kadlecová pochlubila i před dalším důvěryhodným svědkem. Jde o 

starostu obce Chyše na Karlovarsku Miroslava Dorňáka, který napsal prezidentovi dopis s prosbou o shovívavost, když Kadlecová žádala své rodné městečko o podporu.

 "Potkal jsem ji pár měsíců poté, co dostala milost. Optal jsem se, jak se má, a ona mi během rozhovoru řekla, že dopis, který jsem psal, byla jenom formalita. Milost byla zaplacená, potřebovali mít pouze naoko něco v ruce, cítil jsem se podvedený," cituje časopis starostu.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/policie-vysetruje-zda-rozhodnuti-o-klausove-milosti-predchazel-uplatek-14b-/domaci.aspx?c=A111017_103518_domaci_kop

 

---

souhrn: 

Máme tu dva vzájemně nezávislé a nepropojené svědky tvrdící, že se Radka Kadlecová pochlubila tím, že Klausova milost byla uplacená.

Těmito svědky jsou lékař Kadlecové a starosta z obce, kde žila.

Lékař a starosta obvykle váží slova více než obvyklé zdroje bulváru.

Máme tu také listinný důkaz: lékařskou zprávu tvrdící, že Kadlecová hovořila o tom, že úplatky za její milost přijali i poradci prezidenta.

---

Bagatelizovat tyto skutečnosti do tweetu 

"Nejprve útok na Klause (psychiatr si po dvou letech vzpomene, co mu povídala chovankyně ústavu)" je podivné deformování reality.

---
..a co se přihodilo paní Klausové? Snad ji nějaký ošklivý levičák zase nevyčítal, že seděla ve správní radě ČEZu?

Žádné komentáře:
© Příliš starý na rock and roll * web http://instantni.blogspot.com
Použití jakýchkoli zde zveřejněných materiálů (textů, fotografií i jiného obsahu) pouze po dohodě s autorem.