pondělí 23. dubna 2012

Kapesní průvodce inteligentní ženy současným marasmem

 píše "Jedna vec je si rikat, s cim ste nespokojeni, demonstranti...co kdybyste ale rekli, jak tu krizi resit, hm?"


Kláro, pokusím se vysvětlit, proč nesouhlasím s tímto Tvým tweetem:

Nezlobme se prosím na lidí, kteří nahlas říkají, s čím jsou nespokojeni ve správě naší země. Tuto správu dělají ve volbách zvolení politici. Tito lidé se stali politiky, protože dostali důvěru od voličů za své předvolební sliby.

Pokud se nyní někteří voliči cítí některými těmito sliby lidí, kterým uvěřili a dali svůj hlas, tak nějak podvedeni, tak je velice dobré, že to smějí říkat nahlas.
Zažil jsem většinu života v době, kdy se nespokojenost s politiky tak nějak nahlas říkat nesměla. Opravdu tu dobu nechci zpátky.

Hlavní problém Tvé myšlenky však vidím v tom, že máš pocit, že ti, co kritizují, mají právo kritizovat pouze, když vědí, jak by to mělo být lépe.

Tohle je opravdu omyl!

Představ si, že jdeš k pekaři a on má dneska fakt hnusné housky. Potom, co Ti je podá a Ty zjistíš, že to není k jídlu mu je s úsměvem vrátíš a řekneš, že se mu to nepovedlo.

Je akceptovatelné, aby Ti pekař řekl: "Pokud mi neřekneš, jak mám dělat lépe své housky, nemáš právo mou práci kritizovat..."?

Představ si, že jdeš na film svého oblíbeného režiséra.
Film se mu nepovedl. Máš právo nadávat na vyhozené peníze za vstupenky pouze, pokud jsi schopna natočit lepší film?

Myslím, že nyní přišla doba, kdy mnoho lidí má pocit, že si koupili vstupenky na dost blbý a drahý film. 
Petr hrající hlavní roli v něm neustále vykládá ostatním, že se mají uskromnit a smířit se snižováním platů, své asistentce, kterou hraje Jana, však vyplácí mnohasettisícové odměny, protože prý dře jako kůň.

V den, kdy Petr, od kterého si v tomto dílu všichni mnoho slibovali, prosadí tvrdé úsporné škrty, zároveň prosadí bez jakékoli diskuze výstavbu nové budovy velvyslanectví v USA za 600 milionů. Zdůvodnění: původní budova je již 60 let stará a opravy se nevyplatí. 
Podívej se okolo Vašeho domu. Sousedé také strhávají domky 60 let staré, protože je levnější postavit nový než opravit ten starý šedesát let?

Dle informací těch, co v sobotu 21. dubna 2012 byli na demonstraci na Václaváku, TENTOKRÁTE tam nebyla jen klasická lůza demonstrující vždy a všude a proti všemu. 

Závěr:

  • Politici jsou zaměstnanci voličů. To voliči platí mzdu politikům. 
  • Je dobře, že žijeme v zemi, kde se smí nadávat na politiky.
  • Nadávat na politiky se bude pořád. Až to přestane, bude něco VELICE špatně.
  • Kritizující volič nemusí nabízet lepší řešení než to, které kritizuje. Volič není placen za hledání řešení. Na to si platí svého politika. 
  • Politik si vybral svou profesi dobrovolně. 
  • Volič daně neplatí dobrovolně.


----
Výše uvedené ber prosím pouze jako osobní názor. Není to nic s čím je nutno souhlasit. 
Žádná absolutní pravda neexistuje. Diskuze však pomáhá k tomu, abychom ji lépe hledali. Pravda je však dobře schovaná, mám obavu, že ji ještě dlouho nenalezneme... Tedy asi ji nenalezneme nikdy. 

Dokonce je možně, že je to tak správně.

Možná to není správně, ale asi to tak má být.

Žádné komentáře:
© Příliš starý na rock and roll * web http://instantni.blogspot.com
Použití jakýchkoli zde zveřejněných materiálů (textů, fotografií i jiného obsahu) pouze po dohodě s autorem.